SONĆANKE PORAŽENE U KUPU, ALI USPEŠNE U PRVENSTVU

U utakmici kupa Vojvodine vrlo mlada ekipa ŽRK „Sonta“ se na svom parketu hrabro suprotstavila vodećoj ekipi 2. lige sever, a bivšem prvoligašu, ŽRK „Jadran“ iz Feketića. Mlade „tajfunke“, iako su bile oslabljene izostankom više od polovine prvotimki, pružile su dostojan otpor renomiranim protivnicama. Sonćanke nisu našle načina za zaustavljanje sestara Dronjaković, igračica sa superligaškim iskustvom, koje su postigle ukupno 22 gola za gošće. U prvom poluvremenu se igralo prilično izjednačeno, a u nastavku su šansu dobile i najmlađe igračice, pa se prednost gošći do kraja povećavala, sve do konačnih 32 – 42 (14 – 19).

Tajfun protutnjao kroz Ruski Krstur

TRLS – Srem Južna Bačka 4. kolo: ŽRK „Rusin“ – ŽRK „Sonta“ 12 – 28 (4 – 15)

Bez prvog golmana i još tri standardne prvotimke Sonćanske rukometašice su održale čas rukometa ekipi „Rusina“ na njihovom terenu u Ruskom Krsturu. „Tajfunke“ su u odbrani igrale vrlo pokretljivo, zatvarale sve prolaze, a u munjevitim kontrama imale vrlo visok stepen realizacije. Udarci su sevali sa svih strana, pa su čak 4 igračice postigle po 5 golova, dve po 3 i dve po 1, tako da protivnice nisu znale koga bi čuvale. Po treneru prof. Goranu Matiću ovo je novi kvalitet u igri njegovih pulenki. Odsustvo iskusnih igračica u prvi plan je izbacilo nekoliko vrlo mladih i vrlo talentovanih devojaka, tako da nema straha za budućnost Sonćanskog rukometa.