SONĆANI POBEDILI “DUNAV”

Osamnaesto prvenstveno kolo je donelo veliku radost navijačima sonćanskog Dinama. Po vremenu idealnom za igru plavi su pred oko 150 gledalaca u šokačkom derbiju nakon bespoštedne borbe porazili fudbalere Dunava iz Bačkog Monoštora. Posle neplaniranog poraza od Terekveša na domaćem terenu, Monoštorci su izgubljene bodove namerili nadoknaditi u Sonti. Domaćini, predvođeni kapitenom i najboljim igračem utakmice Željkom Tadijanom, nisu mislili tako. Od samog početka utakmice razvila se bespoštedna borba za svaku loptu. Igralo se oštro, beskompromisno, igrači oba tima su želeli što pre ugroziti protivničkog golmana. U prvom poluvremenu su gosti imali blagu inicijativu, a svaka ekipa je imala po jednu ozbiljnu gol-šansu. Prvo je udarac gostujućeg napadača Forgića zaustavila stativa, a desetak minuta kasnije jak udarac Marka Vidakovića golman gostiju uspeva izbaciti u korner. U drugom poluvremenu se igralo tečnije, ali ne i manje borbeno, a inicijativu preuzimaju domaćini. U takvoj igri je stvoreno i više šansi, no, odbrane su bile na visini zadatka. U zadnjih pola sata Sonćani pojačavaju pritisak na golmana Dunava, a gol je visio u vazduhu. Dve idealne šanse je promašio malerozni Marko Vidaković i umalo postao tragičar utakmice, jer su posle njih Monoštorci vrlo ozbiljno ugrozili golmana Ćopića. Upornost plavih je donela ploda tek u 2. minutu sudijske nadoknade. Uporni Radujko je u nebeskom skoku, glavom sa nekoliko metara naprosto zakucao loptu u mrežu gostiju. Terekveš je u Svilojevu pobedio lidera Lipara rezultatom od 2 – 0, Partizan je s 4 – 0 slavio u Aleksa Šantiću, a utakmica Jedinstva na gostovanju kod OFK Metalca prekinuta je u 58. minutu, jer su gosti ostali sa sedam igrača na terenu. U sledećem kolu Dinamo i Terekveš će na teška gostovanja u Lipar i Kruščić, Partizan dočekuje Radnički iz Ratkova, a Jedinstvo će na Ribarevu igrati protiv Aleksa Šantića.