СЕНИОРИ “МУНИЖАБА ПРЕВОЗА” И ВЕТЕРАНИ “ПИЦЕРИЈЕ ЗАМАК” ОДБРАНИЛИ ТИТУЛЕ НА ТУРНИРУ У АПАТИНУ

Јуче је завршен зимски турнир у малом фудбалу који је организовао Спортски савез општине Апатин, а победник је екипа “Мунижаба превоз”, која је у финалној утакмици савладала тим “Пригревица”. Сениори “Мунижаба превоза” су на овај начин одбранили титулу коју су освојили прошле године, а поред пехара, припала им је и новчана награда од 200.000 динара. Екипа “Пригревица” је за освојено друго место добила 80.000, а трећепласирани тим у сениорској конкуренцији ПГ “Тасић” Српски Милетић је осовјио 40.000 динара.

У конкуренцији ветерана виђена је реприза финала од прошле године, а “Пицерија Замак” је и овога пута била боља од екипе “Ресторан Марина-Нани”, док је треће место освојила “Керамика Ћопић”.

Када су у питању млађе категорије, прво место у конкуренцији кадета освојила је екипа “АСМ Ковачевић”, друго “Барок”, а треће “Ковачевић градња”. Најбоља екипа у конкуренцији пионира су били “Штрумфови”, друго место припало је тиму под називом “Кругови” из Сомбора, а треће “Драчо водоводу”. У категорији најмлађих дечака, прво место је освојила екипа млађих пионира под називом “Орлови”, вицешампионска титула припала је тиму “Други мај”, а треће место су изборили “Пантери”.

Према речима Радомира Радујка, секретара Спортског савеза општине Апатин, публика је имала прилику да ужива у великом броју утакмица, добром фудбалу и прелепим потезима већ доказаних мајстора ове игре.

-Претходне две недеље смо уживали у лепим и занимљивим утакмицама, а јуче су биле на програму све утакмице за треће место и финала. Колико је турнир био узбудљив показује и чињеница да је током финалног дана, првих шест утакмица завршено након пенала, што мислим да се никада до сада није десило. Након утакмица млађих категорија одигран је и сада већ традиционални ревијални меч између ветерана београдског “Партизана” и апатинске “Младости”. Наравно, шлаг на торти синоћ су биле финалне и утакмице за трће место у конкуренцији ветерана и сениора. Екипа “Мунижаба превоз” је у репризи прошлогодишњег финала потпуно заслужено одбранила нааслов првака. То је спој играча који активно играју велики фудбал и који се добро познају, јер већ дуго играју заједно на разним турнирима. Пријатно изненађење је екипа “Пригревице” која је такође заслужено освојила друго место, док је трећепласирана екипа Пољопривредног газдинства “Тасић” из Српског Милетића такође један склоп добрих индивидуалаца. Генерално, све када се сабере мислим да је одржан један јако добар турнир. Могу чак да будем и субјективан и да кажем да је све лепо прошло. Сваког дана смо имали и добру посету, посебно јуче током финалног дана, када је у хали било између 700 и 800 људи, закључио је Радујко.