РУКОМЕТАШИ АПАТИНА ПОБЕДИЛИ ВРБАШАНЕ ДВА ПУТА У ЧЕТИРИ ДАНА

Рукометаши Апатина су се у четири дана два пута састали са екипом “Врбас Петрол” и оба пута су их победили пред својом публиком.

Апатинци су најпре били бољи од Врбашана резултатом 34:28 (16:13) у среду, 02. новембра, у оквиру Купа Војводине. Oвим тријумфом плаво-бели су се пласирали у 1/4 финеле овог такмичења.

Момци које са клупе предводи Владмир Ђукић су истог ривала савладали и синоћ, у оквиру седмог кола Супер Б лиге. У правој првенственој утакмици пуној преокрета, Рукометни клуб “Апатин” је на крају славио резултатом 25:24.

Апатинци су боље отворили меч, али су гости средином првог полувремена преокренули резултат у своју корист. Ипак, наши рукометаши се нису предавали и између 20. и 25. минута су предност вратили на своју страну, али нису успели да је задрже па је “Врбас на одмор отишао са голом вишка (12:13). Након великог одмора гости су успели да увећају предност на максималних плус три, колико је била разлика у 44 минуту. Од тог момента, Апатинци су ношени подршком публике и на крилима одбрана Богопјевића направили велики преокрет за другу овосезонску победу.

Најефикаснији у редовима плаво-белих био је Пилиповић са шест голова, а један мање је постигао Ољача, док је за играча утакмице проглашен голман домаћих Никола Богојевић.

Синоћни тријумф је веома важан за апатинске рукометаше, јер су ухватили прикључак са екипама из средине табеле. Рукометни клуб “Апатин” је тренутно претпоследњи тим Супер Б лиге са четири освојена бода, а у наредном колу ће поново играти пред својим навијачима против седмопласиране “Инђије” која има само два бода више.