PORAZ MLADOSTI ZA KRAJ JESENJEG DELA PRVENSTVA

APATIN FUDBAL SOMBOR SPORT VESTI

Fudbaleri apatinske Mladosti poraženi su u poslednjem kolu prvog dela sezone 2015/2016 u Bačkoj ligi. U meču 15. kola prvenstva, lokalni derbi pripao je gostujućoj ekipi Radničkog iz Sombora rezultatom 0:1 (0:1). Radnički je tako osvojio 13. bod u prvenstvu i pobegao sa pretposlednjeg mesta na tabeli dok je Mladost ostala na 18 osvojenih bodova.

Nako mršavog prvog poluvremena u kome su gosti poveli sa 1:0, u drugom poluvremenu očekivao se žestok pritisak domaćih i potpuni preokret. Sve što su domaćini uspeli jeste da stvore dve izgledne prilike koje nisu iskoristili Rapaić i Marčeta. Mladost je držala loptu u svom posedu, ali su se gotovo svi napadi završavali na 25 metara od gola gostujuće ekipe. Mladi tim Radničkog, potpomognut dvojicom veterana uspeo je da odbrani minimalac i osvoji važne bodove u bobi za opstanak.