ODBOJKAŠICE APATINA NA KRAJU POLUSEZONE SEDME

APATIN ODBOJKA SPORT VESTI

U poslednjem kolu Jesenjeg dela prvenstva Prve Vojvođanske lige odbojkašice Apatina su sinoć u Senti pobedile sa 3-1 u setovima.Prvi set je završen rezultatom 25:23 za domaće odbojkašice,i ako je naš tim do 20 poena imao prednost.Naredna tri seta Apatinke su rešile u svoju korist rezultatom 25:17,26:24 i 25:19.Odbrana je u početku meča bila glavni adut  Apatina.U drugom delu igre proradio je servis.Predvođene kapitenom Jelenom Zobenicom i Dajanom Nikšić odbojkašice Apatina su bile nerešiva enigma za odbranu Sente.U trećem setu Apatinke su vodile sa 4 poena razlike ,imale prednost 22:17,ali domaće igračice se nisu predavale i uspele su da izjednače na 23:23 i prirede velikom broju svojih navijača više nego neizvesnu završnicu seta.Pribrana Dajana Nikšić je u završnici seta preuzela odgvornost na sebe i sa dva napada koje je realizovala donela prednost od 2:1 za gošće.U četvrom delu igre Apatinke su imale početnu prednost ,Senta je izjednačila na 10:10,ali je tad na servis stala najmlađa igračica na terenu Sanja Maleš.Na servis Malešove Apatinke su napravile razliku 17:10.Tehničar Jasmina Palević je odlično organizovala napad a  tandem Zobenica-Nikšić je sa nekoliko poena doprineo bržem kraju mečao.Odbojkašice Apatina  su prvi deo sezone završile na sedmom mestu na tabeli.OK Apatin je daleko najmlađa ekipa u ligi,većina igračica igra svoju prvu sezonu u seniorskoj konkurenciji i ovaj rezultat je mimo svih očekivanja jer je u ovoj sezoni napravljena smena generacije.Odbojkaški klub Apatin je u sezoni 2013-2014 nastupio u tri lige:pionirskoj ,kadetskoj i seniorskoj.Klub je samostalno finansirao sve troškove jer od sportskog saveza opštine Apatin nije dobio nijedan jedini dinar za takmičenje.