DOBRA IGRA UZ PORAZ

U subotu su fudbaleri sonćanskog „Dinama“ u drugoj prijateljskoj utakmici u sklopu priprema za prolećnji deo prvenstva poraženi od BSK–a u Bačkom Brestovcu.
Trener Sonćana Vinko Đanić je na raspolaganju imao svega 11 igrača, jer se u vreme kad je utakmica ugovorena nije znalo da će ova subota biti radna za srednjoškolce, koji čine više od polovine „Dinamovog“ igračkog pogona.
U takvom odnosu snaga domaćin je bio konkretniji i ubeležio pobedu od 3 – 1 (1 – 1). Neočekivano, Sonćani su postigli prvi pogodak i prednost održali sve do 35. minuta, kad se posle jednog prekida zatresla Smiljanićeva mreža.
Domaćini su u drugom poluvremenu osvežili ekipu sa četiri nova igrača, što je na dosta teškom terenu bilo i presudno za konačni rezultat. Mreža „Dinama“ se i pored velike borbenosti momaka u plavom, zatresla još dva puta. „U ovom odnosu snaga prezadovoljan sam igrom naše ekipe. Bez ijedne rezerve i sa bolesnim Erdešijem više i nismo mogli postići, a i pored poraza ni u jednom momentu nismo bili podređeni. Nadam se da ćemo preostalih mesec dana racionalno iskoristiti i potpuno spremni dočekati nastavak prvenstva.“, rekao je trener Dinama Vinko Đanić.