DINAMO I JEDINSTVO U SONTI ODIGRALI SAMO 40. MINUTA

Jesenji deo MFL Sombor – Apatin – Odžaci – Kula doneo je još jedan opštinski derbi. Fudbaleri Dinama su u Sonti dočekali ekipu Jedinstva sa Ribareva. Postojali su svi uslovi za prijatno fudbalsko popodne stotinjak okupljenih navijača plavih, osim protivnika raspoloženog za igru i nadigravanje. Iako su njihovi ljubimci zabeležili treću pobedu u nizu i napravili novi skok na tabeli, navijači su stadion napustili ogorčeni zbog nesportskog ponašanja fudbalera Jedinstva. Nažalost, o samoj igri malo toga lepog se može napisati. Od prvog sudijskog zvižduka Sonćani su krenuli žestoko i već u 20. minutu vodili su  s 3 – 0. Tada nastaje prava cirkusijada. Gostujući igrači, koji su već od 9. minuta igrali brojčano oslabljeni zbog zasluženog crvenog kartona Baloga, krivca za najavljeni rezultatski debakl i svoju nemoć nalaze u arbitrima. Posle najvulgarnijih psovki upućenih sudijama napustili su teren, da bi se deo igrača neophodan za nastavak utakmice vratio nakon petnaestak minuta. Ubačena su i trojica rezervnih igrača, a odmah po ulasku na teren Dimiću je pokazan crveni karton zbog psovki upućenih glavnom sudiji Vorkapiću. Jedinstvo je nastavilo utakmicu sa devet igrača, a u prva dva kontakta s loptom povrede su simulirali Brkin i Vidaković i nisu želeli nastaviti igru. Tako su gosti ostali sa sedam igrača na terenu, pa je sudija bio prinuđen prekinuti utakmicu u 40. minutu.
U derbiju kola Terekveš je u Svilojevu  rezultatom od 4 – 1 nadigrao goste iz Koluta, a Partizan je s 1 – 3 poražen u Riđici. Na kraju jesenjeg dela prvenstva Terekveš zauzima 4. mesto sa 30 bodova, Dinamo je 10. sa 17, Partizan 11. sa 16 i Jedinstvo zadnje, 16. sa svega 3 osvojena boda.