ЧЛАНОВИ АТЛЕТСКОГ КЛУБА АПАТИН УСПЕШНИ НА ТРКАМА У СРЕБРЕНИКУ, ЧОРТАНОВЦИМА И СУБОТИЦИ

APATIN DRUŠTVO VESTI

Чланови Атлетског клуба Апатин су протеклог викенда (27. и 28. августа) наставили са успешним наступима на такмичењима у земљи иностранству и освајањем медаља. Овај викенд био је резервисан за трке у Сребренику (Босна и Херцеговина) улична трка на 5000 метара, Чортановци Војвођанска трекинг лига и Суботици – Суботички полумаратон трке на 21 километар и 97 метара и 10 километара.

Ђуро Борбељ остварио је двоструку победу прво је у суботу славио на Уличној трци у Сребренику на 5000 метара, након које је остварио убедљив тријумф на јучерашњем јубиларном међународном 5. Суботичком полумаратону, он је стазу од 21 километар и 97 метара истрчао за 1 сат 14 минута и 32 секунде.

У Суботици је наступио велики број чланова Атлетског клуба Апатин, у полумаратонској трци на 21 километар и 97 метара, треће место у укупном поредку заузео је Денис Фируловић (1 сат 19 минута и 23 секунде) победе у својим категоријама остварили су Јасмина Кљајић (1:46:53) она је у укупном пласману заузела 8. место у конкуренцији од 120 такмичарки, Зоран Марковић (1:22:42), Предраг Вејин (1:31:06) и Зоран Радичанин (1:35:37) су остварили победе у својим старосним категоријама док су у укупном пласману освојили шесто, десето и 22. место. Зорану Радичанину је ово прва трка после велике паузе. Полумаратонску трку завршио је 481 такмичар. У трци на 10 километара која је одржана у оквиру Суботичког полумаратона, друго место у укупном пласману освојио је Душан Крстић са резултатом 36 минута и 30 секунди, Роберт Чизмадија освојио је 11. место (44 минута и 1 секунда). Трку на 10 километара успешно је завршило 369 такмичара и такмичарки.

У Чортановцима је у суботу 27. августа у организацији Планинарског савеза Војводине, одржано 4. коло Војвођанске трекинг лиге у којој су на мањој стази у дужини од 13,5 километара, прво и треће место освојили Ајредин Ајети и Зоран Марковић, док је средњу деоницу од 23 километра успешно савладао Зоран Шкорић.

Чланове Атлетског клуба Апатин, наредног викенда очекују наступи на 2. Врбашкој трци и 1. Земунском полумаратону који се одржавају у недељу 4. септембра.

Упоредо са наступима чланова Атлетског клуба Апатин у току су припреме за реализацију традиционалног међународног 26. по реду Апатинског Дунавског полумаратона који се одржава у недељу 16. октобра 2022. године и за коју је до сада пристигло близу 250 пријава.