VICEŠAMPIONSKA TITULA ZA MARIANU ČEGAR LUKIĆ NA VELIKOJ NAGRADI SRBIJE U NOVOM SADU

Članovi Atletskog kluba Apatin nastavili su sa aktivnostima i krajem avgusta, nastupima na trkama u Novom Sadu i Rumi, koja su održana tokom protekle nedelje.

U Novom Sadu održana su dva takmičenja u organizaciji Atletskog kluba Vojvodina, na takmičenju k oje je održano na novosadskom „Štrandu“za najmlađe kategorije „Ko je najbrži na štrandu“ nastupile su Una i Hana Čegar. Hana je u trci na 20 metara osvojila sveukupno trećemesto, Una je u svojoj grupi u trci na 30 metara osvojila četvro mesto.

Na stadionu „Karađorđe“ u Novom Sadkokje je u održano je takmičenje za seniore i seniorke – Velika nagrada Srbije, na kojem su nastupila četiri predstavnika. Mariana Čegar Lukić osvojila je drugo mesto u trci na 5000 metara, Danijela Dragojević osvojila je peto mesto u trci na 1500 metara, isti plasman ostvario je Miroslav Pešić u trci na 3000 metara, Filip Demić osvojio je deveteo mesto u trci na 800 metara.

Ruma je proteklog vikenda bila domaćin 1. Rumskog polumaratona, na kojem je nastupio veliki broj članova AK Apatin. U polumatonskoj trci na 21 km i 100 metara u ženskoj kategoriji nastupile su tri članice kluba, 5. mesto u sveukupnom plasmanu osvojila je Mariana Čegar Lukić, 8. mesto osvojila je Snežana Milošević, dok je Alisa Bajić ostvarila 21. rezultat, u muškoj konkurenciji deveto vreme u muškoj kategoriji ostvario je Zoran Radičanin, dok je 36. mesto osvojio Goran Bajić. Muška štafeta (3h7 kilometara) u sastavu Miroslav Pešić, Filip Demić i Milan Kovačić osvojila je četvro mesto u sveukupnom poretku u trci štafeta koja je održana u okviru polumaratona. Na trci je nastupilo preko 300 takmičara iz Republike Srbije i okruženja.

Za vikend koji predstoji članovi Atletskog kluba Apatin nastupiće na 1. Subotičkom polumaratonu i na polumaratonu u Štajncu (Austrija).

Istovremeno od utorka 5. septembra od 18.30 časova na stadionu FK Mladost, posle kraćeg odmora, otpočinju sa realizacijom i treninzi sa polaznicima besplatne škole atletike Atletskog kluba Apatin pod stručnim vođstvom atletskog trenera Bojana Tomaševića.

HANA Čegar na postolju treće mesto Hana i Una Čegar na trci u Novom Sadu Pobedničko postolje RumaSLIKA ČLANOVA AK APATIN U RUMI