SONTA-FUDBALERI NEREŠENO, RUKOMETAŠI I RUKOMETAŠICE UPISALI BODOVE

APATIN FUDBAL OSTALI SPORTOVI RUKOMET SOMBOR SPORT SRBIJA VESTI

FUDBAL

MFL: Dinamo – Crvenka 0 – 0 (0–0)

SONTA – U nedelju odigranom 9. prvenstvenom kolu fudbaleri „Dinama“ su ugostili „Crvenku“, ispostavilo se mnogo jaču ekipu, nego što pokazuje trenutni plasman.
Utakmica je obilovala svim lepotama fudbala i publika je napustila stadion prezadovoljna viđenim. Zahvaljujući čvrstim odbranama i dvojici vrlo raspoloženih golmana, za potpuniji užitak su nedostajali samo golovi.
Sonćani su u utakmicu ušli rešeni da na svim terenu uzmu bodove, više su napadali, međutim, gosti su bili pretvrd orah. Iako se više vremena igralo pred njihovim golom, u čestim kontranapadima su i oni ozbiljno pretili domaćinu. Iako su u prvom poluvremenu na obe strane stvorene brojne polušanse, mreže su mirovale.
U drugom poluvremenu plavi su pojačali pritisak, ali ipak, najzreliju šansu su pred kraj utakmice imali gosti. Snažan šut protivničkog špica golman Smiljanić je čudesnom obranom odbio u korner i tako sačuvao bod Dinamu.
Ovo je peta utakmica Dinama pod trenerskom palicom Vinka Đanića i slobodno se može konstatovati da ova mlada ekipa dobija prepoznatljivu fizionomiju igre, baziranu na čvrstoj odbrani pod komandom beskompromisnog borca Aleksandra Barunova, stvaranju viška igrača u sredini i hitronogim napadačima. U tih pet utakmica plavi su zabeležili tri pobede i dva remija, uz svega jedan primljeni gol.
U narednom kolu, u subotu, Sonćani su ponovo domaćini, ovog puta izrazitom autsajderu, fenjerašu „Panoniji“ iz Lalića.
„Partizan“ je u Kupusini doživeo neugodno iznenađenje, zabeleživši protiv „Šikare“ poraz od 0 – 2, a u narednom kolu će na teško gostovanje u Kolut.
„Jedinstvo“, iako zimus pojačano sa pet iskusnih igrača iz Apatina, uz vrlo lošu atmosferu u ekipi, nastavlja sa serijom poraza. Iz Aleksa Šantića su se vratili poraženi sa 0 – 4, a u narednom kolu, u derbiju začelja, na Ribarevu će ugostiti nejaku „Rastinu“.

RUKOMET

TRLS: RK „Sonta“ – RK „Čonoplja“ 24 – 21 (14 – 9)

SONTA – Mladi Sonćani su u 7. kolu ugostili izrazitog favorita, ekipu RK „Čonoplja“ i odigrali svoju najbolju utakmicu u debitantskoj prvenstvenoj sezoni.
U odnosu na prethodne mečeve igrali su kao preporođeni. Na golu je briljirao rekonvalescent Srđan Kuruc, a njegov mlađi brat Darko je nakratko ulazio u igru i odbranio dva sedmerca.
Iako su fizički jači i puno iskusniji gosti igrali svom snagom, mladost Sonćana, nošena burnim navijanjem stotinjak simpatizera, izdržala je sve nalete Čonopljanaca i vernu publiku obradovala drugom pobedom u svom debitantskom prvenstvu.
Najefikasniji u ekipi domaćina je, kao i u svim dosadašnjim utakmicama, bio kapiten Želimir Apatinac sa 12 pogodaka, a vunderkind Rade Rađenović (1999.) pobedi je dao nemerljiv doprinos odličnom organizacijom igre, kako u napadu, tako i u odbrani, a uz to je imao čak 9 asistencija i postigao 5 golova.

TRLS: ŽRK „Sonta“ – ŽRK „Odžaci“ 32 – 6 (18 – 2)

SONTA – U 7. prvenstvenom kolu Sonćanke su dočekale starog rivala, ekipu ŽRK „Odžaci“, ovoga puta drastično pomlađenu.
Ovo je bila, bez obzira na rezultat, utakmica koja se neće dugo pamtiti. Gošće ni po kojem elementu igre nisu mogle parirati zahuktalim Tajfunkama, pa čak ni onima sa klupe, koje je u drugom poluvremenu uvodio u igru trener prof Goran Matić.
Tako je u 43. minuti semafor pokazivao prednost domaćih od čak 25 – 2, a vod tog vremena kompletna prva postava Sonćanki, osim jedinice Silvije Fabijanov, preselila se na klupu.
I ova ekipa je bila prejaka za gošće, a ukazanu šansu je najbolje iskoristila mlada Nikolina Janjanin, koja je za dvadesetak minuta u igri 4 puta zatresla mrežu Odžačanki i imala dvije asistencije.
Domaće navijače je najviše obradovao povratak na parket Jelene Miloš, koja je zaigrala nakon šestomesečne pauze zbog odlaska na sezonski rad u inostranstvo. I pored evidentnog nedostatka snage, Miloševa se vratila sa 5 postignutih golova, a jedan više od nje zabeležila je Sanja Vidaković.

KARATE

ODŽACI – Na internacionalnom karate kupu u Odžacima, održanom pod okriljem Karate federacije Vojvodine, među 350 takmičara svrstanih u 22 kluba iz pet zemalja regiona, učestvovalo je i devetoro članova KK „Kumite“ iz Sonte.
Mladi Sonćani su bili vrlo uspešni, pa su tako u svojim kategorijama Andrea Majstorović, Reka Rižanji i Petar Lazić osvojili zlatne medalje, Nina Ranković i Stefan Klecin srebrne, a Danilo Budimir, Stefan Matić, Csaba Rižanji i Mina Popović bronzane. U klubu su prezadovoljni ovim rezultatima.
Po rečima trenera Tomislava Matina ovo je za KK „Kumite“ veliki uspeh i prava slika rada, a za ove vrlo mlade sportiste najjači podstrek za naredna takmičenja