OSVETA DUNAVA ZA PORAZ U TOPOLI, OPET FANTASTIČNA TREĆA ČETVRTINA

APATIN KOŠARKA SPORT VESTI

Košarkaški klub Dunav je prethodnog vikenda ugostio ekipu Topole i savladao ih sa 86:65(22:20, 28:19, 19:8, 17:18). Gosti su dobro počeli utakmicu i imali odličnu šutersku prvu četvrtinu u kojoj su pogađali sa svih pozicija i tako održavali rezultatski priključak. Presudnu prednost Dunav pravi u trećem periodu igre gde je sveo Topolu na samo osam postignutih poena i tako u poslednju četvrtinu ušao sa 22 poena prednosti. Do kraju su domaćini rutinski održavali prednost, a trener Ajduković podelio minutažu igračima koji su manje igrali u prethodnim utakmicama.

Dunav: Gagić 10, Novaković 8, Švraka 3, Vujin 5, Lj.Miljanić 24, Smiljanić 13, A.Miljanić, Marković 8, Žakula, Djurdjević, Šuput 15.

Dunav ostaje na prvoj poziciji, dok će njihov prvi pratilac Akademik svoj meč odigrati u utorak. U narednom kolu Dunav će na jedno od lakših gostovanja, u Staru Pazovu, a Akademik ide u goste u “pakao” dvorane “Čaki Lajoš” kod ekipe Topole.