ODLIČNI REZULTATI ATLETIČARA, RADIČANIN DRUGI NA NOĆNOM MARATONU

Apatinski atletičari su prethodnog vikenda nastavili uspešan niz nastupa na takmičenjima u zemlji i inostranstvu.

Novi Sad i ARK Fruška Goran bili su domaćini 7. Noćnog maratona na kojem je nastupilo preko 1500 takmičara iz Srbije i zemalja iz okruženja. U maratonskoj trci na 42 kilometra i 195 metara, Zoran Radičanin osvojio je drugo mesto u muškoj konkurenciji, iza prvoplasiranog Mladena Stevanovića iz Bosne i Hercegovine i trećeplasiranog Gorana Vendlenera. U trci na 7 kilometara koja je održana u okviru manifestacije, nastupio je Aleksandar Bojović i osvojio 9. mesto u sveukupnom plasmanu.

Mariana Čegar Lukić nastavila je uspešnim nastupima na kraćim trkama, tako je prethodnog vikenda nastupila je na 20. Vidovdanskoj trci u Brčkom u trci na 10 kilometara na putu, koja spada u red trka sa najboljim rezultatima u Evropi ove godine. Mariana je osvojila šesto mesto u sveukupnom plasmanu, prva dva mesta ostvarile su takmičarke iz Kenije, treće mesto ostvarila je predstavnica Mađarske Zita Kačer, četvrto mesto je zauzela naturalizovana Kenijka predstavnica BiH Lucija Kimani na predstojećim Olimpijskim igrama, dok je petoplasirana bila Tinde Sabo koja će biti predstavnica Mađarske na Olimpijskim igrama u Riju.
U okviru 20. Vidovdanske trke održane su i dečije trke, i gde je u trci cicibanki 2009. godište i mlađe na 100 metara, nastupila Una Čegar i u konkurenciji oko 150 devojčica ostvarila plasman u prvih deset takmičarki.