MLADOST SA PENALA DO BODOVA, KIKS BRATSTVA

VESTI

Fudbaleri prigrevačkog Bratstva nisu iskoristili kiks vodećeg Bečeja i mogućnost da im se potpuno približe na tabeli. Izabranici Živote Gavrilovića remizirali su u 8. kolu Bačke zone na svom terenu protiv Zadrugara iz Srpskog Miletića 1:1 (0:1).

U prvom poluvremenu Prigrevčani imaju inicijativu, ali bez konkretnih prilika za gol. Posle jednog kontra napada gosti postižu gol i sa tim rezultatom se odlazi na pauzu. U drugom delu meča viđena je bolja igra prigrevačke ekipe, konačno su domaći počeli da stvaraju šanse, a najbliže pogotku bili su Vladetić i Ševarac. Kada se činilo da će gosti u Miletić odneti ceo plen, izjednačio je Ševarac glavom u poslednjem minutu meča.

Bratstvo će u narednom kolu putovati u Sivac na megdan Poletu. Taj susret je na programu u subotu 10. oktobra sa početkom u 15 sati.

Mladost je u okviru istog takmičenja na stadionu kraj Dunava dočekala somborski ŽAK i trijumfovala rezultatom 2:1 (1:1).

Od samog starta meča igralo se žestoko, a Apatinci koriste svoju prvu šansu kada je Bursać poslao odličnu dubinsku loptu ka Jovoviću koji je matirao protivničkog golmana i doneo predost svojoj ekipi. Do kraja prvih 45 minuta gosti su uspeli da izjednače iz opravdano dosuđenog jedanaesterca pa se na odmor otišlo sa 1:1.
Nastavak meča doneo je isti tempo igre, a sudija je igrače smirivao žutim kartonima. Sredinom drugog poluvremena golman domaćih Rašeta napravio je izlet van 16 metara i pri tome načinio prekršaj koji je glavni arbitar krenuo da kazni žutim kartonom, ali je na intervenciju pomoćnika Dušanu pokazano isključenje. Sa igračem manje Mladost je bila bolji rival i nakon nekoliko odličnih napada to im se vratilo jer je sudija nakon prekršaja u šesnaestercu ŽAK-a pokazao na belu tačku. Siguran izvođač bio je Petar Bursać i ovim golom doneo pobedu svom sastavu.

U sledećem kolu “đavoli” gostuju u Čonoplji. Meč Sloga-Mladost igra se u subotu 10. oktobra i počinje u 15 sati.

Svilojevački Terekveš konačno je prekinuo seriju loših rezultata i u okviru 8. kola lige PFS Sombor porazio je na domaćem terenu Omladinac iz Deronja rezultatom 3:1 (2:1). Strelci za domaćina bili su Bojan Jelisavac, Goran Grmuša i Nemanja Marin. Svilojevčani se i dalje nalaze u donjem domu tabele sa 9 osvojenih bodova, a u narednom kolu koje je na programu u nedelju 11. oktobra Terekveš putuje u Kljajićevo na meč protiv ekipe Korduna. Susret počinje u 15 sati.

Odigrani su i susreti 6. kola Međuopštinske lige Sombor-Apatin-Kula-Odžaci. Kupusinski Partizan je u Kolutu savladao domaće Jedinstvo rezultatom 3:1, Dinamo je u Sonti poražen od Graničara iz Riđice rezultatom 2:1, dok je ekipa Jedinstva sa Ribareva izgubila u Somboru od domaćeg Metalca 3:2. U sledećem kolu Partizan dočekuje Crvenku, Dinamo gostuje Rastini, dok je na Ribarevu na programu duel imenjaka. Susreti su na programu narednog vikenda.