KONAČNO DOBRA PARTIJA, DUNAV ZABELEŽIO DRUGU POBEDU

APATIN KOŠARKA SPORT VESTI

Košarkaši Dunava su prethodnog vikenda savldali Hajduk iz Kule sa 80:74. Nije to bila najbolja partija izabranika Predraga Šuputa, ali su ovaj put uspeli da ostanu mirni u najbitnijim trenutcima meča i zabeleže drugu pobedu u sezoni.

Trijumf dodatno dobija na značaju ako se zna da su Apatinci igrali bez standardnih Pavkovića i Novakovića.

Prvo poluvreme je bilo prilično neizvesno pa je Dunava na pauzu otišao sa prednosti od 44:39. U nastavku meča gosti su malo pojačali i uspeli da naprave rezultatski preokret ali od tog momenta domaćin se konsolidovao i diktirao tempo utakmice. Predvođeni odličnim Gagićem i šuterski raspoloženim Genalom i Đurđevićem Apatinci uspevaju da iskontrolišu utakmicu i zasluženo slave sa 80:74.

Dunav će u naredna dva kola oba puta gostovati, prvo putuju u Vrbas, a potom i u Novi Bečej.