DINAMO NA GOSTOVANJU UZEO BOD LIDERU

MFL: „Radnički 1918“ – „Dinamo“ 1 – 1 (0–0)

U derbiju 8. kola fudbaleri „Dinama“ su gostovali u Ratkovu, kod trenutnog lidera, ekipe „Radnički 1918“.

Iako oslabljeni neigranjem petorice standardnih prvotimaca, Sonćani su, uz neviđenu borbenost, umalo osvojili ceo plen.

Ratkovčani su od prvog minuta krenuli žestoko, no, odbrana „Dinama“, pod komandom Aleksandra Barunova bila je neprobojna. Kako je vreme odmicalo, Sonćani su sve češće iz brzih kontranapada stvarali šanse pred domaćim golmanom, a domaćini su sve više snage gubili u prigovorima na svaku odluku vrlo objektivnog i autoritativnog sudije Kekovića. U takvoj igri prvo poluvreme je završeno bez golova.

Posle odmora Ratkovčani su pojačali pritisak na protivnički gol, ali i na delioce pravde. Želeli su po svaku cenu osvojiti bodove u utakmici u koju su očigledno ušli pomalo opušteno, nadajući se sigurnim bodovima. U takvoj atmosferi Sonćani su ostali pribrani i postigli prvi pogodak. U jednom munjevitom kontranapada u tri poteza, kapiten Željko Tadijan je loptu nabačenu s desnokrilne pozicije spretno zahvatio i jakim volej–udarcem zatresao mrežu domaćina.

Tek nakon primljenog gola Ratkovčani su se trgli, sa tri izmene osvežili ekipu i sve karte bacili na napad, što je rezultiralo samo izjednačenjem u 82. minutu. Zahvaljujući čvrstoj odbrani i odličnom golmanu Miroslavu Smiljaniću Dinamovci su osvojili veliki bod na terenu lidera. Tako su puleni trenera Vinka Đanića ostali neporaženi i na najtežem gostovanju, a u narednom kolu će ugostiti ekipu „Crvenke“.

Partizan“ se iz Crvenke vratio sa celim plenom uz pobedu od 2 – 0, a u narednom kolu će dočekati „Šikaru“.

„Jedinstvo“ je na Ribarevu neočekivano rezultatom 2 – 4 poraženo od autsajdera „Panonije“, kojoj su ovo prvi bodovi u tekućem prvenstvu, a u narednom kolu gostuje u Aleksa Šantiću.