ČLANOVI ATLETSKOG KLUBA “APATIN” ZAPAŽENI U PROTEKLA DVA VIKENDA

Mariana Čegar Lukić drugoplasirana na maratonu u Beogradu, Zoran Radičanin oborio lični rekord u polumaratonu na Paliću

Članovi seniorske ekipe Atletskog kluba “Apatin” nastupili su u proteklih sedam dana na maratonu u Beogradu i na polumaratonu na Paliću.

U Beogradu je održan Panorama maraton, gde je posle duge pauze zbog porođaja i nakon samo dva meseca treniranja, nastupila Mariana Čegar Lukić i na maratonskoj stazi u dužini od 42 km i 195 metara osvojila vicešampionsku titulu, iza prvoplasirane takmičarke iz Hrvatske, druga predstavnica AK Apatina na istoj stazi Tanja Stojanovski, zauzela je četvro mesto. U okviru Panorama maratona, održana je i polumaratonska trka u kojoj je Zoran Radičin u sveukupnom plasmanu zauzeo 16. mesto. Juče je održan 8. Tron rođendanski polumaratonu na stazi u dužini 21,1 km, na kojem je Zoran Radičanin ličnim rekordom, zauzeo 4. mesto u ukupnom plasmanu, u okviru polumaratona održana je i trka na 5 km u kojoj je Damir Stojanov zauzeo 9. mesto, dok je Tihamer Sirak zauzeo 11. mesto.