APATINSKI ATLETIČARI USPEŠNI U KRAGUJEVCU I MAĐARSKOJ

Apatinski atletičari nastavljaju uspešna niz nastupa na međunarodnim i domaćim takmičenjima u proteklih destak dana ostvareni su sjajni rezultati.

Mariana Čegar Lukić posle titule šampiona Srbije u maratonu u aprilu mesecu, danas (04.10.) je nastupila na Prvenstvu Srbije u polumaratonu koje je održano u Kragujevcu, gde je osvojila vicešampionsku titulu i drugo mesto u sveukupnom plasmanu iza Olivere Jevtić, a ispred članice AK Partizan Beograd Danijele Barać, ovim rezultatom Mariana je stvorila preduslov za nastupe na Prvenstvima Balkana u polumaratonu 21,1 kilometara (Apatin, 18.10.2015 godine) i Prvenstvu Balkana u maratonu 42,195 kilometara (Podgorica, 25.10.2015. godine). Konačnu reč o Marianinom učešću za reprezentaciju Srbije, daće tokom ove nedelje savezni selektor Slobodan Popović.

Pobednicko postolje Kragujevac polumaraton, sleva MAriana,  Olivera Jevtic i Danijela Barac, 04.10.2015.

Na Prvenstvu Srbije koje je održano u okviru 3. Kragujevačkog polumaratona uspešne nastupe imali su i seniori AK Apatin, Đuro Borbelj (najuspešniji član AK Apatin sa novim ličnim rekordom), Goran Vendlener, Aleksandar Bojović (oborio lični rekord), Damir Stojanov, Katarina Popov i Zoran Radičanin.

Ovog vikenda u Mađarskom gradu Morohalom održana je međunarodna trka na 14 kilometara u kojoj su prva dva mesta zauzeli članovi AK Apatin, prvoplasirani je bio Tihamer Sirak, drugo mesto je zauzeo novi član AK Apatin Rajmond Halai, u okviru takmičenja održana je i trka na 2,5 kilometara u kojoj je mlađa pionirka Anastasija Halai osvojila treće mesto.

Na Beogradskom Ušću prethodne nedelje održana je ultramaratonska trka na 12 i 24 sata, gde je pobedu u ženskoj konkurenciji i drugo mesto u sveukupnom plasmanu na 12 sati odnela članica AK Apatin, Tanja Stojanovski, trenutno najuspešnija srpska ultramaratonka. Ona je za 12 sati istrčala 111,8 kilometara, na istom takmičenju nastupio je i veteran Franjo Pap koji je u trci na 24 sata istrčao 117 kilometara i zauzeo sedmo mesto u starosnoj kategoriji. Nakon ove trke Tanja Stojanovski je ovog vikenda nastupila na treking ligi Vojvodine u Deliblatskoj peščari i u trci na 39 kilometara zauzela drugo mesto.

Tanja Stojanovski pobedničko postolje Trka  samoprevazilazenja

Narednog vikenda većeg dela seniorske ekipe Atletskog kluba Apatin, očekuje nastup na Međunarodnom Novosadskom maratonu, gde se očekuje visok plasman.

Gore navedena takmičenja su uvertira za 20. Dunavski polumaraton – Apatin, koji se održava u nedelju 18. oktobra 2015. godine, a u okviru kojeg se održava i zvanično Prvenstvo Balkana u polumaratonu za seniore i seniorke, na kojem se očekuje rekordan broj učesnika iz 15-tak zemalja.