APATINCI USPEŠNI NA RECIKLAŽNOM MARATONU U NOVOM SADU

Debitantski nastup za AK Apatin i pobeda Tanje Stojanovski i drugo mesto Gorana Vendlenera na Reciklažnom maratonu u Novom Sadu.

Proteklog vikenda u Novom Sadu po prelepom “prolećnom vremenu” održan je 3. Reciklažni maraton u organizaciji Atletsko rekreativnog kluba “Fruška gora” i Orijentaciono-atletskog kluba “Novi Sad”.

U maratonskoj trci, Atletski klub Apatin imao je dva predstavnika, debitantski nastup u dresu Atletskog kluba Apatin imala je Tanja Stojanovski koja je klubu donela zlatnu medalju istrčavši stazu u dužini 42 km i 195 metara za 3 sata i 45 minuta, Zoran Radičanin je na istoj stazi sa vremenom 3 sata 23 minuta i 10 sekundi zauzeo 5. mesto u sveukupnom plasmanu.

U polumaratonskoj trci Goran Vendlener je nastavio uspešan niz nastupa i doneo klubu još jednu medalju osvojivši srebrno odličje u vremenu od 1:25:08 u trci je učestvovao i Ajredin Ajeti koji se tokom trke i povredio,ali je herojski završio nešto ispod dva sata.